Nadpis

Historie klubu mladých

V prosinci 2004 vznikl nápad mládeže Borovany o zřízení klubu. U pana starosty, na kterého jsme se obrátili, měl náš návrh příznivý ohlas. Sami jsme si navrhovali místa, kde by případný klub mohl vzniknout. V úvahu připadala různá místa (u fotbalového hřiště, v zámecké zahradě atd.). Nakonec nám bylo oznámeno, že klub bude v budově bývalé hydroforky na Třeboňské ulici.

Klub byl otevřen 15. května 2005 a poté jsme začali se stěhováním věcí a nábytku. Sehnali jsme si převážně vlastní nábytek, od zástupů města nám byl zapůjčen televizor, darovány stoly a židle. Již několikrát jsme stěhovali zařízení podle svých představ. Klubovna je každý den hojně navštěvována, hrají se zde nejčastěji společenské stolní hry, posloucháme muziku, za příznivého počasí opékáme na ohníčku buřty. Pondělky jsme věnovali sledováním filmů na VHS.

Měsíční poplatek na měsíc činil 50Kč na každého člena a zbývající peníze jsou uloženy ve vlastním fondu, ze kterého se čerpají další finance na nákup mycích prostředků a dalších věcí potřebných k údržbě.

Chtěli bychom poděkovat především panu starostovi a radě města, kteří umožnili vzniknout Klub mladých.

Webmaster: Pitr77 © 2009